ekonom, diplomat, politik

Aktuality

Na 4. březen pozval velvyslanec pan Tomáš Dub členy skupiny přátel na společný oběd, který se uskutečnil v reprezentačních prostorách velvyslanectví. Čeští diplomaté měli potěšení přivítat devět poslanců v čele s předsedou skupiny přátel, panem Hajime Funadou. Oběd proběhl ve velmi přátelské atmosféře a během diskuse zazněla řada zajímavých námětů na další rozvoj spolupráce obou zemí.

Česky

Dne 8.3.2016 proběhlo oficiální zahájení veletrhu potravin FOODEX Japan. Slavnostního zahájení se zúčastnila náměstkyně ministra zemědělství paní Jaroslava Beneš Špalková.Jedná se o největší veletrh potravin v Asii. Český pavilon je v letošním roce mnohem větší než v loňském a můžete zde kromě jiného, ochutnat například české pivo, víno, ale také české likéry, čokoládu a sekanou.

Česky

Dnes jsem se zúčastnil letošní zahajovací schůze Japonského Parlamentu. Jednak proto, že je to moje práce, jednak proto, že znám z vlastní zkušenosti náš Parlament. Tak abych měl srovnání. Přináším několik postřehů. Schůze začala už 4. ledna. Skutečně krátké zimní prázdniny tak potvrzují pracovitost Japonců včetně volených zástupců.

Česky

Zástupci firem a institucí z oboru podpory exportu, dopravních prostředků a zařízení, energetiky, strojírenství, geologického průzkumu a projektových a inženýrských činností se setkali 6. září 2013 pod záštitou náměstka ministra zahraničních věcí Tomáše Duba s honorárním konzulem ČR v Nikaraguy Octavianem Césarem Aguirreem.

Česky

Delegace podnikatelů z Nepálu navštívila Českou republiku. Ve čtvrtek 5. září 2013 přijal podnikatele i náměstek ministra zahraničních věcí ČR Tomáš Dub. Delegaci vedl honorární konzul ČR v Káthmándú pan Kumar Agarwal. Podnikatelé se zajímali o vzájemný obchod a možnosti ekonomické spolupráce.

Česky

Stránky

23.11.2017

23.-24.11.2017 Setkání s guvernérem prefektury Óita panem Katsudou Hirose, koncert "Czech Philharmonic...

22.11.2017

Společně s českými diplomaty z velvyslanectví ČR v Tokiu exkurze do jaderné elektrárny Fukushima -...

03.10.2017

Zahájení Czech Defence Technology Day v rámci mise českého zbrojního a obranného průmyslu v Japonsku 2017...

02.10.2017

Setkání se zástupci Česko-japonské asociace v Oitě (Kjúšú) na téma připravované konference o lázeňství....

29.09.2017

Setkání s českým paralympijským týmem v badmintonu na velvyslanectví v Toki